روستای نمکلان تهراندشت کجاست؟

 

روستای نمکلان تهراندشت در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار دارد. روستای نمکلان در غرب روستای معروف سرخاب واقع شده است که هر دو، جزء روستاهای دهستان سعید‌آباد هستند. وجود آب‌وهوای معتدل با میانگین دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد در روستای نمکلان، مکان خوبی را برای اقامت در تابستان و بهار به وجود آورده است.

جمعیت روستای نمکلان در سرشماری سال ۹۵ برابر با ۴۳۴ نفر بوده است. این روستا در نزدیکی رودخانه فصلی کردان و در قسمت جنوب آزادراه کرج قزوین قرار دارد. باغ‌های میوه و تپه باستانی از مهم‌ترین آثار دیدنی روستای نمکلان تهراندشت به حساب می‌آیند. در این مطلب از ویلا هفت، به طور کامل با روستای نمکلان آشنا می‌شویم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

موقعیت مکانی روستای نمکلان ساوجبلاغ

روستای نمکلان تهراندشت در جهت شرقی با روستای سرخاب و روستای سعیدآباد هم‌جوار است و برای رسیدن به آن، باید از طریق یکی از این روستاها عبور کنید. همچنین در بخش غربی نیز روستاهای قنبرآباد، قره قباد و حاجی بیک قرار دارند. در بخش جنوبی هم روستای آران تهراندشت و حاجی‌آباد قرار گرفته‌اند. همچنین روستاهای ایقربلاغ و نوکند هم همسایگان شمالی روستای نمکلان را تشکیل می‌دهند.

فاصله شهر تهران تا روستای نمکلان، حدود ۸۰ کیلومتر است. ذکر این نکته ضروری است که روستای نمکلان در جنوب کردان و آزادراه کرج قزوین واقع شده است. از همین رو شهروندان تهران و کرج در زمان کوتاه‌تری به این روستای زیبا خواهند رسید.

روستای نمکلان تهراندشت
روستای نمکلان تهراندشت

آب و هوای روستای نمکلان ساوجبلاغ

مهم‌ترین نقطه قوت روستای نمکلان، مربوط به آب‌وهوای عالی و دلپذیر آن است. روستای نمکلان یک منطقه ییلاقی محسوب می‌شود که در فصل‌های گرم مانند بهار و تابستان هوای خنکی دارد. عبور رودخانه فصلی کردان از جنوب روستا سبب ایجاد آب‌وهوای متعادل شده است.

همچنین این رودخانه باعث شده تا روستای نمکلان بسیار پرآب باشد. از همین رو پوشش طبیعی انبوه و زیبا در روستای نمکلان شکل گرفته است. میانگین دمای سالانه روستای نمکلان ۲۳ درجه سانتی‌گراد است. این دما به خوبی متعادل‌ بودن هوا در این منطقه را نشان می‌دهد.

با توجه به فاصله روستای نمکلان از شهرهای تهران و کرج، هوای بسیار پاکیزه‌ای دارد. درنتیجه اگر به دنبال هوای پاک و سالم هستید، حتما این روستا را به عنوان مقصد گردشگری و سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

از آنجایی که روستای نمکلان در مجاورت رشته کوه البرز قرار دارد، یک منطقه بادخیز به حساب می‌آید؛ به همین علت در فصل تابستان، باد خنک در روستای نمکلان می‌وزد. گفتنی است که این روستا زمستان‌های نسبتا سردی دارد و دمای هوا، گاهی تا منفی ۵ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد.

روستای اسماعیل آباد تهراندشت کجاست ؟

جاده روستای نمکلان تهراندشت کرج مناطق دیدنی روستای نمکلان تهراندشت

روستای نمکلان بخش مهمی از منطقه تهراندشت را تشکیل می‌دهد. از همین رو بسیاری از افراد برای خرید ویلا در روستای نمکلان تهراندشت اقدام می‌کنند.

مناطق دیدنی این روستا شامل باغ‌های میوه و تپه باستانی نمکلان است. پوشش طبیعی زیبای این روستا، لوکیشن‌های عکاسی بی‌نظیری را به وجود آورده است. وجود باغ‌های زیبا در سایر مناطق تهراندشت همچون روستای اسماعیل‌آباد هم کاملا مشهود است.

تپه باستانی نمکلان در ابتدای روستا واقع شده که تاریخ کهن آن را اثبات می‌کند. برای اولین بار در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۸۶ این تپه باستانی به شماره ۲۰۲۴۸ به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسید. از همین رو شما می‌توانید در ورودی روستا این تپه را مشاهده کنید. با توجه به جذابیت‌های روستای نمکلان، مشاوران املاک ویلا هفت به شما کمک می‌کنند تا بهترین ویلا را در این روستا خریداری کنید.

خیابان چناران روستای نمکلان
خیابان چناران روستای نمکلان

امکانات رفاهی روستای نمکلان ساوجبلاغ

از آنجایی که روستای نمکلان فقط ۵۰۰ نفر جمعیت دارد، نمی‌توان انتظار امکانات رفاهی زیادی در آن داشت. به همین علت شما باید برای رفع بسیاری از نیازهای خود به روستای سرخاب بروید. به‌طور مثال اگر شما یک کار بانکی مهم داشته باشید، باید آن را در روستای سرخاب انجام دهید. البته برخی از امکانات اولیه در روستای نمکلان وجود دارد که آن‌ها را نام می‌بریم.

  • مشاوران املاک
  • نانوایی
  • سوپرمارکت
  • میوه فروشی
  • فروشگاه مواد غذایی
  • مدرسه ابتدایی
  • مسجد
  • فروشگاه مواد لبنی
  • برق، آب و گاز

چنانچه به مواردی نیاز دارید که در لیست بالا نیست، باید به روستای سرخاب بروید که البته فاصله زیادی تا روستای نمکلان ندارد. همچنین شما می‌توانید خریدهای دیگر خود را از طریق روستای شهرک جهان ویلا انجام دهید.

مسیر دسترسی به روستای نمکلان تهراندشت

برای اینکه به روستای نمکلان ساوجبلاغ برسید، در مرحله اول باید وارد آزادراه کرج قزوین شده و به سمت قزوین حرکت کنید. بعد از اینکه از کمال شهر عبور کردید، به خروجی کردان می‌رسید که باید وارد آن شده و سپس خود را به جاده قدیم کرج قزوین برسانید. بعد از اینکه چند کیلومتر رانندگی کردید و از سهیلیه گذشتید، با تابلو تهراندشت روبرو می‌شوید که در اول جاده پمپ بنزین هم دیده می‌شود.

لینک نقشه روستای نمکلان تهراندشت

در این شرایط وارد جاده سعید‌آباد شده و بعد از چند کیلومتر به روستای سعیدآباد می‌رسید. حال باید مسیر خود را به سمت جنوب سعیدآباد ادامه دهید تا با عبور از جاده نمکلان به روستای نمکلان تهراندشت برسید. اگر شما از میدان کرج حرکت کرده باشید، بعد از طی کردن ۳۸ کیلومتر مسیر به روستای نمکلان می‌رسید.

مزایای خرید ویلا در روستای نمکلان تهراندشت

امروزه میزان درخواست‌ها برای خرید ویلا در تهراندشت افزایش پیدا کرده است که روستای نمکلان هم بخشی از آن محسوب می‌شود. زمین‌های روستای نمکلان کاملا تفکیک‌شده و قطعه‌بندی‌شده هستند. از همین رو؛ در این روستا هیچ منع قانونی برای خرید یا ساخت ویلا وجود ندارد. قیمت ویلا در روستای نمکلان، بسیار مناسب است و امکان خرید ارزان ویلا در تهراندشت را برای شما فراهم می‌کند.

آب‌وهوای عالی به همراه دسترسی کامل به آب، برق و گاز موقعیت ویژه‌ای به این روستا داده است. بسیاری از کارشناسان املاک معتقدند که قیمت ویلا و زمین در روستای نمکلان مستعد رشد است. از همین رو می‌توان به ‌عنوان یک فرصت‌ سرمایه‌گذاری عالی بر روی آن حساب باز کرد. همچنین سایر مناطق تهراندشت از جمله روستای تهران ویلا هم شرایط فوق‌العاده‌ای برای خرید ویلا دارند که نباید آن‌ها را از دست داد.

سخن پایانی

روستای نمکلان جزئی از منطقه تهراندشت محسوب می‌شود که در شهرستان ساوجبلاغ و دهستان سعیدآباد واقع شده است. آب‌وهوای عالی و نزدیکی به شهرهای بزرگ تهران و کرج باعث شده است تا بسیاری از افراد به دنبال خرید ویلا در روستای نمکلان ساوجبلاغ باشند.

از همین رو گروه مشاوران ویلا هفت آمادگی دارد تا راهنمایی‌های لازم را در اختیار افراد قرار دهد. در همین راستا مناسب‌ترین فایل‌های ویلا در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بهترین گزینه را خریداری کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب در کنار ما بودید از شما سپاسگزاریم.

در اینستاگرام

پیج ما را دنبال کنید!

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید!

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید