روستای اسماعیل آباد تهراندشت

روستای اسماعیل آباد تهراندشت کجاست ؟

روستای اسماعیل آباد تهراندشت؟

روستای اسماعیل‌ آباد در دهستان سعیدآباد شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفته است. بر اساس سرشماری که در سال ۱۳۸۵ انجام شد، جمعیت این روستا ۲۳۰ نفر است. میانگین دمای سالیانه در روستای اسماعیل‌آباد، ۲۳ درجه سانتی‌گراد است. این روستا تا شهر تهران حدود ۸۰ کیلومتر فاصله دارد. از مهم‌ترین مناطق دیدنی این روستا می‌توان به تپه باستانی و باغ‌های میوه اشاره کرد. اسماعیل‌آباد با روستای نمکلان همجوار بوده و در بخش شمالی آن قرار گرفته است. برای رسیدن به روستای اسماعیل‌آباد باید از روستای سعیدآباد گذر کرده و از طریق جاده اسماعیل‌آباد خود را به این روستا برسانید. در این مطلب از ویلا هفت به معرفی کامل روستای اسماعیل‌آباد خواهیم پرداخت.

روستای اسماعیل آباد تهراندشت

 

موقعیت مکانی روستای اسماعیل‌آباد تهراندشت

روستای اسماعیل‌ آباد یکی از مهم‌ترین بخش‌های منطقه تهراندشت است که جزئی از دهستان سعیدآباد شهرستان ساوجبلاغ به حساب می‌آید. با توجه به اینکه افراد بسیار زیادی به طور دقیق نمی‌دانند تهراندشت کجاست؟ از وجود این روستا، مناطق دیدنی اطراف آن و فرصت‌های تجاری ویژه آن غافل هستند. در قسمت شمالی اسماعیل‌آباد، روستای ایقربلاغ قرار دارد. همچنین این روستا از سمت شرقی با روستای سعیدآباد ارتباط دارد. روستای سرخاب هم در قسمت جنوب شرقی روستای اسماعیل‌آباد قرار گرفته است.

همچنین اسماعیل‌آباد در قسمت جنوب غربی در همسایگی روستای نمکلان، قرار دارد. در قسمت غربی روستای اسماعیل آباد نیز روستای حاجی بیک با فاصله نسبتا زیادی قرار گرفته است.

ناگفته نماند فاصله این روستا تا شهر کرج هم حدود ۴۰ کیلومتر خواهد بود.روستای اسماعیل آباد تهراندشت

وضعیت جوی روستای اسماعیل‌آباد ساوجبلاغ چگونه است؟

بدون شک یکی از مزایای روستای اسماعیل‌آباد، آب‌وهوای عالی آن خواهد بود. عبور رودخانه فصلی کردان از چند کیلومتری جنوبی این روستا سبب معتدل شدن آب‌وهوای آن شده است. روستای اسماعیل‌آباد دارای تابستان‌های خنک و زمستان‌های نسبتا سرد است. با توجه به خنک بودن هوای روستای اسماعیل‌آباد، این روستا به عنوان یک منطقه ییلاقی شناخته می‌شود. از همین رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند در فصول بهار و تابستان به این روستای زیبا سر بزنند.

میانگین دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد نشان می‌دهد که این منطقه از هوای معتدلی برخوردار است. همچنین میزان رطوبت هوا هم در اکثر زمان‌های سال حدود ۶۰ درصد خواهد بود. از طرفی هوای پاک روستا باعث می‌شود تا ساکنین از هرگونه آلودگی هوا در امان باشند.روستای اسماعیل آباد تهراندشت

مناطق دیدنی روستای اسماعیل‌آباد تهراندشت کجا است؟

روستای اسماعیل‌ آباد به دلیل داشتن آب و خاک حاصلخیز، باغ‌های میوه زیادی را در خود جای داده است. خوشبختانه این باغ‌های زیبا، بخشی از مناطق دیدنی روستا به حساب می‌آیند که افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کنند. همچنین در این روستا، اثر تاریخی موشلان تپه قرار دارد که قدمت آن به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد.از همین رو یکی از قدیمی‌ترین تپه‌های باستانی در ایران است.

موشلان تپه در تاریخ ۵ دی ۱۳۵۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. در صورتی که برای خرید ویلا به روستای اسماعیل‌آباد تهراندشت رفتید، بهتر است که از این تپه تاریخی هم بازدید کنید. نکته مهم این است که اسماعیل‌ آباد همچنان بافت روستایی قدیمی و کلاسیک خود را حفظ کرده است. از همین رو اگر عاشق روستاهای با بافت تاریخی هستید، این مورد گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

لینک خبر : اراضی تصرف شده روستای اسماعیل آباد آزادسازی شد.

روستای اسماعیل آباد تهراندشت

امکانات رفاهی روستای اسماعیل‌آباد تهراندشت

روستای اسماعیل‌آباد نسبت به سایر مناطق تهراندشت مانند روستای آران و روستای سرخاب وسعت ندارد. از آنجایی که فقط ۶۲ خانوار در این روستا زندگی می‌کنند، نمی‌توان از نظر امکانات رفاهی انتظار زیادی از آن داشت. با این حال برخی از امکانات موجود در روستا را برای شما معرفی خواهیم کرد.

  • فروشگاه مواد غذایی

  • مسجد

  • نانوایی

  • برق، آب و گاز

  • مدرسه ابتدایی

  • مشاورین املاک

  • باغ ویلا

  • سوپر مارکت

همانطور که ملاحظه می‌کنید نمی‌توان از نظر امکانات حساب زیادی بر روی روستای اسماعیل‌ آباد باز کرد. خوشبختانه روستای سعیدآباد در نزدیکی این روستا قرار دارد که می‌توانید بسیاری از نیازهای خود را در سعید‌آباد برطرف کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت امکانات بیشتر به روستای سرخاب مراجعه نمایید.روستای اسماعیل آباد تهراندشت

مسیر دسترسی به روستای اسماعیل‌آباد ساوجبلاغ

برای رسیدن به روستای اسماعیل‌ آباد باید ابتدا وارد آزادراه کرج-قزوین شده و به سمت هشتگرد حرکت کنید. بعد از اینکه به خروجی کردان رسیدید، از آن خارج شده و خود را به جاده قدیم کرج-قزوین برسانید. بعد از چند کیلومتر رانندگی به تابلو تهراندشت برخورد می‌کنید که یک پمپ بنزین هم در آن دیده می‌شود. حال از طریق جاده تهراندشت وارد روستای زیبای سعیدآباد می‌شوید.

در انتهای این روستا، جاده اسماعیل‌ آباد قرار دارد که با کمی رانندگی در آن به روستای سرسبز اسماعیل‌ آباد خواهید رسید. در صورتی که می‌خواهید به سایر قسمت‌های تهراندشت مانند روستای شهرک جهان ویلا بروید، بر اساس تابلوهایی که در جاده تهراندشت قرار داده شده است عمل کنید.روستای اسماعیل آباد تهراندشت

خرید ویلا در روستای اسماعیل‌آباد تهراندشت

از آنجایی که روستای اسماعیل‌ آباد نسبت به سایر مناطق تهراندشت کمتر شناخته شده است، امکان خرید ویلا در تهراندشت را برای شما فراهم می‌کند. اگر به دنبال جایی دنج، آرام و به دور از هرگونه شلوغی هستید، حتما این گزینه را برای خود انتخاب کنید. خوشبختانه امکانات مربوط به آب، برق، گاز و تلفن هم در داخل هر ویلا قابل استفاده خواهد بود. خوشبختانه مشاورین املاک مجموعه ویلا هفت، شناخت بسیار خوبی از این منطقه دارند و راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. بسیاری از افراد معتقدند که سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند سود زیادی داشته باشد. از همین رو شما هم می‌توانید از این فرصت جذاب استفاده کنید.روستای اسماعیل آباد تهراندشت

سخن پایانی

روستای اسماعیل‌آباد در مرکز تهراندشت و دهستان سعیدآباد قرار دارد. مزایایی همچون آب‌وهوای عالی و نزدیکی به شهرهای تهران و کرج باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال خرید ویلا در تهراندشت باشند. با توجه به تقاضای زیادی که در این بخش وجود دارد، مجموعه ویلا هفت سعی می‌کند تا بهترین ویلاها را برای خرید به مشتریان معرفی کند. همچنین اگر دوست دارید در روستای تهران ویلا یا سایر نقاط تهراندشت ویلا خریداری کنید، کارشناسان ویلا هفت راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

در اینستاگرام

پیج ما را دنبال کنید!

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید!

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید