عکس هوایی تهراندشت کرج

تهراندشت کجاست؟بهترین محله های تهران دشت کرج

تهراندشت کرج کجاست ؟

 تهراندشت در ۱۰ کیلومتری غرب کرج و از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز و در موقیعت مکانی جنوب منطقه کردان قرار گرفته است و شامل 17 روستا میباشد. که از نظر آب‌وهوایی شرایط بسیار خوبی رو شامل میشود . وجود آب‌وهوای مناسب به همراه منابع آب زیاد سبب ساخت ویلاهای متعدد در این منطقه شده است.

اگر به تصاویر تهراندشت نگاه کنید متوجه خواهید شد که این منطقه از نظر طبیعی، چقدر زیبا و بکر است. معمولا کسانی که می‌خواهند از شلوغی و هیاهوی شهر دور باشند مدتی در این منطقه توریستی می‌مانند. برای اینکه بهتر با تهران دشت و شرایط آن آشنایی پیدا کنید، حتما این مطلب از سایت ویلا هفت را تا انتها مطالعه کنید.

تاریخچه تهراندشت کرج چیست؟

اکنون که می‌دانید تهراندشت کرج کجاست، بهتر است که با تاریخچه آن هم آشنایی پیدا کنید. از آنجایی که چند روستا در این ناحیه دیده می‌شود، هر کدام از آن‌ها تاریخچه خود را دارند.

تهراندشت کجاست؟ کوچه باغی در تهراندشت
خیابان شیرازی واقع در روستای آران تهراندشت

درست است که بسیاری از ویلاهای لوکس به تازگی در این منطقه ساخته‌ شده‌اند ولی سکونت در تهران دشت به سال‌های زیادی برمی‌گردد. در برخی از قسمت‌ها آثاری از تپه‌های باستانی مشاهده شده است؛ این مورد ثابت‌کننده آن است که سکونت در آن به سال‌های بسیار زیادی برمی‌گردد.

آب و هوای تهراندشت چطور است؟

بدون شک آب و هوا یک عامل بسیار مهم در انتخاب محل سکونت است که باید به آن توجه کرد. بدون شک مهم‌ترین مزیت تهران دشت، آب‌وهوای بی‌نظیر آن است که احساس بی‌نظیری در شما به وجود می‌آورد. دمای هوا در تمامی طول سال، معتدل است که همین امر باعث محبوبیت بالای منطقه شده است.

فصل بهار و تابستان، خنکی مطبوع در این بخش دیده می‌شود که به همین علت بسیار مورد توجه ویلادوستان قرار گرفته است. همچنین زمستان‌ها در این بخش نیز ملایم خواهد بود که در نتیجه از سرمای سخت و سوزناک در این قسمت خبری نیست.

تهراندشت کجاست؟
باغی در محدوده تهراندشت کرج

ذکر این نکته ضروری است که سطح آب زیرزمینی هم در این ناحیه بالا است که امکان آبیاری باغات را بسیار آسان می‌کند. وجود آب فراوان در کنار خاک حاصلخیز سبب شده است که پوشش گیاهی بی‌نظیری در آن شکل بگیرد که روح هر کسی را صیقل خواهد داد. با توجه به ویژگی‌های مثبتی که در این فضا از نظر آب‌وهوایی دیده می‌‌شود، مسلما اقامت در آن می‌تواند باعث بهبود حال روحی افراد شود و آن‌ها را از دغدغه‌هایی که در این بخش وجود دارد برهاند.

خیابان همتیان سرخاب
خیابان همتیان سرخاب تهراندشت

فاصله تهران تا تهراندشت چقدر است؟

امروزه بسیاری از افراد به دنبال خرید ویلا در تهراندشت هستند که به همین علت، شرایط مسافت آن از تهران را باید در نظر بگیرند. ذکر این نکته ضروری است که این بخش دقیقا روبروی شهرکردان قرار گرفته است پس از نظر مسافت همانند کردان خواهد بود.

اگر بخواهید از میدان آزادی به سمت تهراندشت حرکت کنید، حدود ۷۰ کیلومتر راه در پیش دارید که باید به شکل دقیق پیش بروید. خوشبختانه وجود جاده قدیم تهراندشت سبب شده است که دسترسی به این منطقه راحت‌تر باشد. خرید ویلا در تهراندشت با قیمت مناسب با توجه به بوجه شما در سایت ویلا هفت.بخش عمده‌ای از مسیر در اتوبان ادامه پیدا می‌کند تا در نهایت باید از جاده اختصاصی وارد این قسمت شد. اگر ترافیک را در نظر نگیریم، حدودا یک ساعته از تهران به منطقه خواهید رسید.

البته در اغلب موارد، ترافیک مسئله‌ساز می‌شود که به همین علت؛ این زمان به 1.5 ساعت هم افزایش پیدا می‌کند. تمامی محاسبات بر اساس مبدا میدان آزادی ذکر شد و مسلما سایر مناطق تهران، زمان بیشتری برای این مورد نیاز خواهند داشت.

  • مدت زمان رسیدن به تهراندشت از تهران حدود 1 الی 2 ساعت بسته به روز های هفته متغییر هستش.
  • میزان مسافت تهران تا تهراندشت حدود هفتاد کیلومتر است که از اتوبان تهران کرج یا بزرگراه جدید همت قابل دسرسی میباشد.

مسیر رسیدن به تهراندشت چگونه است؟

نزدیکی تهراندشت به اتوبان کرج قزوین یکی از بهترین مزایای آن است زیرا دسترسی به منطقه را بسیار آسان‌تر کرده است. کسانی که در شهر کرج ساکن هستند می‌توانند وارد اتوبان شده و به سمت قزوین حرکت کنند. با پشت سر گذاشتن سهیلیه و گلسار در اتوبان، به ابتدای جاده تهراندشت می‌رسیم که باید از اتوبان وارد این جاده شوید.

با توجه به اینکه چندین روستا در این بخش دیده می‌‌شوند، شما به هر کدام از آن‌ها که مایل باشید سفر خواهید کرد. ساکنین تهران نیز باید در ابتدا از طریق اتوبان، خود را به کرج برسانند و مسیر گفته شده را با دقت پشت سر بگذارند. یکی دیگر از مزایای این منطقه، نزدیک بودن به شهر جدید هشتگرد است که از این جهت نیز دسترسی بسیار خوبی خواهد داشت.

معایب و مزایای تهراندشت چیست؟

تهراندشت نیز مانند هر منطقه دیگری دارای مزایا و معایب خاص خود است که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. ویژگی ها مانند :

  • داشتن آب‌وهوای مناسب
  • نزدیکی به تهران و کرج
  • قیمت مناسب سبب شده است که درخواست‌ها برای خرید ویلا در این منطقه افزایش پیدا کند.

با این حال برای تصمیم‌گیری درست حتما باید با معایب آن هم آشنایی داشته باشید زیرا از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه بهتر با مزایا و معایب آشنایی پیدا کنید، حتما در ادامه با ما همراه باشید.

تهراندشت کجاست ؟
پارک طبیعت تهراندشت

 

 تهراندشت چه مشکلاتی دارد؟

با وجود مزایای فراوانی که در این منطقه وجود دارد، به هیچ وجه نباید از معایبی که در آن وجود دارد غافل شد. یکی از ایراداتی که می‌توان به این منطقه گرفت کیفیت پایین جاده های منتهی به تهراندشت است و مشکل بعدی این منطقه کمبود امکانات رفاهی در برخی از روستا های تهراندشت است و به هر حال دوری از فضای شهری چنین پیامدهایی نیز خواهد داشت.

  • یکی دیگر از ایراداتی که برخی از افراد آن را عنوان کرده‌اند وجود معادن شن و ماسه در ورودی منطقه تهراندشت است که عامل وجود ماشین های سنگین و ترافیک در برخی ساعات روز است .

 

  • علاوه بر این؛ شما باید قبل از خرید ویلا از همسایگان خود، شناخت خوبی داشته باشید زیرا ایجاد مزاحمت توسط همسایه مشکل زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد. همچنین در برخی از ویلاها ساختار به گونه‌ای است که حریم خصوصی به درستی رعایت نمی‌شود. بر همین اساس، تمامی این عوامل باید به شکل دقیق بررسی شوند تا بهترین انتخاب ویلا در این منطقه توریستی را داشته باشید.

امکانات رفاهی و جاده‌ای تهراندشت چه چگونه هستند؟

وجود امکانات رفاهی مناسب همواره یک دغدغه مهم برای صاحبان ویلاها است که به دنبال پاسخ درست برای آن هستند؛ از همین رو منطقه تهراندشت نیز باید از نظر رفاهی بررسی شود.

یکی از روستاهای مهم این بخش، سرخاب نام دارد. در سال‌های اخیر به دلیل حجم بالای ویلاسازی در سرخاب، شاهد آن هستیم که امکانات رفاهی در این منطقه نسبت به گذشته، رشد زیادی را تجربه کرده است.به عنوان مثال:

هر فردی برای خرید مواد غذایی می‌تواند از روستاهای واقع شده در این منطقه، خرید خود را انجام دهد. البته نمی‌توان از این منطقه به اندازه یک شهر انتظار داشت ولی مسلما نیازهای اولیه شما را به نحو احسن برآورده خواهد کرد. همچنین بهتر است که خریدهای بسیار مهم را قبل از رسیدن به منطقه در کرج انجام دهید تا از این نظر برای شما مشکلی به وجود نیاید.

معرفی امکانات رفاهی تهراندشت

در داخل تهراندشت امکانات رفاهی شامل موارد مختلفی همچون فروشگاه‌ها، پاساژها، رستوران‌ها و اماکن تفریحی است که همه آن‌ها در جهت رفاه حال هر چه بیشتر گردشگران در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه قیمت اجناس همانند تهران و کرج است، امکان خرید مناسب برای همه عزیزان وجود دارد. از طرفی نباید فراموش کرد که این ناحیه به شهر کرج، بسیار نزدیک است و همین امر باعث می‌شود که دسترسی بهتری به امکانات شهر کرج داشته باشید.

همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که برخی از امکانات درمانی همچون درمانگاه، اورژانس و داروخانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این قسمت فقط یک داروخانه قبل از میدان سرخاب وجود دارد؛ همچنین یک درمانگاه نیز بعد از میدان اصلی سرخاب ایجاد شده است. ناگفته نماند که ایستگاه اورژانس نیز در منطقه آران قرار دارد که البته به کل تهران دشت در امور درمانی خدمات‌رسانی می‌کند.

تهراندشت کجاست ؟
میدان اصلی روستای سرخاب

کد پستی تهراندشت چند است؟

داشتن شناخت درست از منطقه تهراندشت، نقش مهمی در خرید ویلاها در این منطقه دارد. یکی از موارد مهمی که باید بررسی آن صورت بگیرد، کد پستی تهراندشت است.

اولین شماره‌های کد پستی در هر منطقه جغرافیایی مشخص است که به نوعی همچون پیش شماره خواهد بود. نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که تهراندشت جزو ساوجبلاغ محسوب می‌شود.

در نتیجه می‌توان این گونه برداشت کرد که کدهای پستی ساوجبلاغ شامل این منطقه هم خواهد شد. در حال حاضر کدهای 33313 تا 33319 مربوط به ساوجبلاغ هستند که بدون شک تهران دشت نیز جزو این موارد خواهد بود.

البته در صورت خرید ویلا در این منطقه، کد پستی آن به شکل دقیق مشخص شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد پس از این جهت، هیچ‌گونه نگرانی به خود راه ندهید.

آنتن دهی اینترنت تهراندشت‌ چگونه است؟

امروزه دسترسی به اینترنت برای تمام افراد به یک ضرورت جدی تبدیل شده است و بدون آن بسیاری از کارها قابل انجام نخواهد بود. در نتیجه بررسی وضعیت اینترنت تهراندشت یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. از آنجایی که در این منطقه چندین روستا قرار دارد، دکل‌های مخابراتی نیز در آن ساخته شده‌اند. بر همین اساس در تهران دشت می‌توان به اینترنت موبایل به صورت پرسرعت دسترسی داشت.

از طرفی این امکان هم وجود دارد که از شرکت مخابرات، سرویس ADSL را دریافت کرده و در داخل ویلا از آن بهره ببرید. ذکر این مورد ضروری است که برخی از شرکت‌های اینترنتی دیگر نیز در این زمینه خدمات‌دهی می‌کنند که این امر دست شما را برای برخورداری از خدمات اینترنتی باز گذاشته است. فراموش نکنید که نزدیکی این منطقه به شهرهای کرج و هشتگرد سبب شده است که هر چه بهتر به زیرساخت‌های مورد نیاز دسترسی پیدا کنید.

آیا تهراندشت امنیت کافی را دارد؟

از آنجایی که تهران دشت یک منطقه توریستی و ویلایی است، باید تامین امنیت آن در اولویت باشد. وجود تعداد بالای ویلاها در این قسمت، نشان‌دهنده آن است که این منطقه از نظر امنیتی مورد تایید قرار دارد. در صورتی که ویلاها به صورت مجتمعی ساخته ‌شوند و یک نگهبانی شبانه‌روزی برای آن وجود داشته باشد؛ در این حالت نگرانی‌های امنیتی نیز به کمترین حد خود می‌رسد.

از طرفی نباید فراموش کرد که گشت‌های پلیسی نیز در این منطقه، فعال است که به همین علت میزان امنیت را به شکل جدی افزایش خواهد داد. با این حال می‌توان با احداث دیوارهای بلند، حصارکشی، وجود سگ نگهبان و دزدگیرهای هوشمند، میزان امنیت ویلا را چند برابر کرد. هر کدام از این راهکارها می‌تواند برای شما بسیار راهگشا باشد پس از آن غافل نمانید.

تهراندشت کجاست؟
شهرک ویلایی در تهراندشت کرج

معرفی بهترین مناطق تهراندشت کرج کجاست؟

تهراندشت در حقیقت به یک منطقه اطلاق می‌شود که مجموعه‌ای از روستاها را در خود جای داده است. مناطق سرخاب، سهیلیه، آران و نمکلان از مهم‌ترین قسمت‌های تهران دشت به حساب می‌آیند که اکثر ویلاها نیز در این قسمت متمرکز هستند.

10 مورد از بهترین مناطق تهراندشت کجاست؟

پیدا کردن بهترین مناطق این منطقه توریستی، همواره یک دغدغه بسیار مهم برای سرمایه‌گذاران است. مسلما هر چقدر که یک منطقه بهتر باشد، احتمال افزایش قیمت و رشد سرمایه نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، تعدادی از بهترین نواحی تهراندشت را به شکل جدول به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین مناطق تهراندشت

سرخاب

آران

درخشانیه

سهیلیه

سعید‌آباد

قاسم‌آباد

احمد‌آباد

حاجی‌آباد

نمکلان

اسماعیل‌آباد

 

 

 

 

خیابان های معروف تهراندشت کدامند ؟

منطقه تهراندشت دارای خیابان های معروف با شهرک های معروف است که از جمله خیابان های آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

خیابان تهران : این خیابان شاهراه اصلی منطقه تهراندشت است و مسیر اصلی رسیدن به تمامی روستاهای این منطقه میباشد،‌ این خیابان قدیمی و سرسبز جزو اراضی روستای سعید آباد است و گذرگاه تمامی ویلا داران و گردشگرانی است که به تهراندشت سفر میکنند ، در این خیابان ۲ میدان واقع شده و در آن مراکز خرید گل و گیاه ، املاک ، سوپرمارکت ، غذاخوری و … وجود دارد .

خیابان چناران : خیابان چناران واقع در روستای اسماعیل آباد تهراندشت است که همانند اسمش این خیابان دارای درختان چنار بسیار زیاد است که چپ و راست این خیابان را در بر میگیرد و همچنین دارای دو بخش خیابان چناران شرقی و غربی است ، در این دو خیابان شهرک های ویلایی متعددی بنا شده که در آنها ویلا های لوکس ساخته شده و برخی از این ویلا ها تا ۷۰ میلیارد هم قیمت گذاری شده اند . این خیابان دارای انشعابات قانونی مثل آب برق و گاز است و میتوان در تمام فصول سال در این منطقه ساکن شد.

خیابان معلم : این خیابان سرسبز واقع در روستای سعید آباد است و از خیابان های اصلی و قدیمی این روستا محسوب میشود ، در این خیابان تمام امکانات رفاهی ، بهداشتی و حتی بانک نیز واقع شده ، این خیابان اصلی دارای کوچه باغ های فرعی بسیار زیادی است که در آن شهرک های ویلایی و ویلا های مستقل زیبایی بنا شده است .

خیابان ارکیده : از خیابان های مشهور روستای سرخاب است ، این خیابان در منطقه تهرانویلا در سرخاب واقع شده و دارای طبیعتی سبز و بکر است که در کنار درختان سر به فلک کشیده آن جوی های آب زیاد و رودخانه فصلی کردان قرار دارد . این خیابان دارای فرعی های زیادی همچون خیابان بنفشه است که مهد ویلا سازی و شهرک سازی منطقه تهراندشت به شمار میروند .

خیابان شیرازی : کی از بکر ترین و سرسبز ترین خیابان های تهراندشت است که در روستای آران واقع شده . این خیابان عریض و سرسبز دارای باغ ویلا های سرسبز و قدیمی است همچنین رودخانه کردان نیز از مجاورت این خیابان زیبا میگذرد .

از دیگر خیابان های معروف این منطقه میتوان به خیابان های همچون همتیان سرخاب ، خلیج فارس اسماعیل آباد ، بهاران نمکلان و خیابان حاج رضا اشاره نمود که در مقاله جداگانه مناطق و شهرک های معروف منطقه تهراندشت را برای شما شرح خواهیم داد

با یک نگاه کلی می‌توان به این نکته پی برد که موارد بالا در بین مهم‌ترین مناطق تهراندشت از نظر درجه اهمیت قرار دارند. بسیاری از کارشناسان ویلا هفت در حوزه املاک معتقدند که این موارد می‌توانند در آینده پیشرفت بیشتری را تجربه کنند. از آنجایی که هنوز بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری با این منطقه آشنایی ندارند، در حال حاضر فرصت خوبی برای این مورد محقق شده است تا یک سرمایه‌گذاری درست و حرفه‌ای داشته باشند تا نسبت به خرید ویلا در تهراندشت اقدام کنند.

چرا تهراندشت آنقدر محبوب شده است؟

محبوبیت تهراندشت در سال‌های اخیر از هر زمانی بیشتر شده است که باید دلایل بروز این اتفاق را بررسی کرد. یکی از دلایل مهم این محبوبیت، آب‌وهوای عالی منطقه به همراه پوشش گیاهی آن است.

چنین طبیعت زیبایی می‌تواند بر روحیه هر انسانی تاثیر مثبت داشته باشد. همچنین وجود آب فراوان سبب شده است که ویلاهای سرسبز زیادی در این منطقه گردشگری ایجاد شود که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند.

نزدیکی به کلان‌شهرهای کرج و تهران نیز از مزایای ویژه آن است که به شخص اجازه می‌دهد به راحتی از محیط شهری فاصله گرفته و به دنبال کسب آرامش برای خود باشد. خوشبختانه قیمت ویلا در تهران دشت در مقایسه با مناطق شناخته‌شده‌تر مانند کردان، ارزان‌تر است که در نتیجه افراد بیشتری قدرت خرید ویلا را در این مناطق پیدا می‌کنند.

تهراندشت کجاست ؟
تابستان در تهراندشت

نقشه تهراندشت

نقشه تهراندشت اطلاعات دقیقی از این منطقه را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به درستی موقعیت آن را درک کنید. با یک نگاه ساده به نقشه می‌توان به این نکته پی برد که با گذشتن از سهیلیه و گلسار به جاده تهراندشت می‌رسید که در این قسمت باید از اتوبان خارج شوید.

با ورود به منطقه می‌توانید به سمت تهرانویلا  بروید که مملو از ویلاهای لوکس و جدید است که موقعیت‌های سرمایه‌گذاری خوبی در آن‌ها پیدا می‌شود.

وجود باغ‌ویلاها و باغ‌تالارهای متعدد، نشان‌دهنده اهمیت بالای این منطقه است که به هیچ عنوان نباید از آن غافل باشید. همچنین نقشه این منطقه بیانگر فاصله کم آن با شهر هشتگرد است. در نتیجه شما می‌توانید که در صورت لزوم به شهر هشتگرد نیز برای انجام کارهای مختلف مراجعه کنید.

جاده قدیم تهراندشت کجاست؟

همان‌طور که در بخش‌های قبل هم به آن اشاره کردیم، استفاده از اتوبان کرج قزوین برای رفتن به تهراندشت بسیار مناسب است. با این حال شاهد آن هستیم که برخی از افراد به دلایل متعدد دوست دارند که از طریق جاده قدیم تهراندشت به مقصد برسند.

خوشبختانه برای این کار کافی است که از جاده قدیم کرج به قزوین به اول تهراندشت برسید. وقتی که به تقاطع شده رسیدید، تابلوهای راهنما حضور دارند و اسم بخش‌های مختلف همچون سعیدآباد و جهت آن‌ها را هم مشخص کرده‌اند. با این اطلاعات مهم می‌توانید که به آسانی جابجا شوید و به منطقه‌ای که دوست دارید بروید.

جاده روستای نمکلان تهراندشت کرج
خیابان تهران (مسیر اصلی تهراندشت)

سخن پایانی

تهراندشت یک منطقه خوش آب‌وهوا در نزدیکی کرج است که مجموعه‌ای از روستاها را در خود جای داده است. این قسمت جزو منطقه ساوجبلاغ به حساب می‌آید و ویلاهای زیادی در آن ساخته شده است. با توجه به اینکه این منطقه رو به رشد است، مسلما انجام هرگونه سرمایه‌گذاری در املاک می‌تواند سود مناسبی داشته باشد.

خرید ویلا در تهراندشت توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران دنبال می‌شود تا از این شرایط عالی به سود خود استفاده کنند. در این مطلب تمامی موارد مهم درباره این منطقه گردشگری بیان شد تا بهتر بتوانید برای انجام سرمایه‌گذاری در این منطقه، برنامه‌ریزی لازم را انجام دهید.

 

در اینستاگرام

پیج ما را دنبال کنید!

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید!

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید