روستای آران تهراندشت کجاست

روستای آران تهراندشت کجاست ؟

روستای آران تهراندشت

روستای آران تهراندشت از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ  استان البرز محسوب می‌شود. همچنین آران یکی از روستاهای دهستان سعیدآباد به شمار می‌رود. روستای آران حدود 6۸۰۰ نفر جمعیت دارد. این روستا با نام‌های دیگری همچون ظلم‌آباد یا قرقشه نیز شناخته می‌شود. آران یکی از روستاهای ییلاقی استان البرز به حساب می‌آید و بین دو شاخه از رودخانه فصلی کردان قرار که دارای میانگین دمای سالانه ۲۰ درجه سانتی‌گراد است و در ارتفاع ۱۳۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است ،این روستا در چند سال اخیر مورد توجه ویژه سرمایه داران و سازندگان ملک قرار گرفته است.

روستای آران از شمال با روستای سرخاب، از غرب با روستای نمکلان، از جنوب با روستای رضاآباد و از شرق با روستای عباس آباد بزرگ همجوار است. اگر می‌خواهید این روستا را بهتر بشناسید، در ادامه این مطلب از سایت ویلا هفت با ما همراه باشید.

روستای آران در تهراندشت کرج

مساحت روستای آران ساوجبلاغ

موقعیت مکانی روستای آران تهراندشت به چه صورت است؟

همانطور که در بخش‌های قبلی به آن اشاره کردیم، روستای آران جزئی از منطقه تهراندشت محسوب می‌شود.در اطراف آران، روستاهای متعددی وجود دارند که می‌توان در کنار این روستا، به آن‌ها نیز توجه ویژه‌ای داشت.

این روستا از جهت شمالی با روستای سرخاب هم‌جوار است؛ به همین علت اگر شما از قسمت شمالی به سمت آران می‌روید باید از روستای سرخاب گذر کنید. در جهت غربی آران هم چند روستای مهم دیگر قرار گرفته‌اند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به روستای حاجی‌آباد اشاره کرد. در جنوب روستای آران تهراندشت نیز مناطق دیگری وجود دارند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

روستاهایی نظیر رضاآباد و زکی‌آباد در بخش جنوبی آران قرار می‌گیرند. همچنین در بخش جنوب شرقی روستا، شهرک سهلیه ساخته شده است.

موقعیت جغرافیایی روستای آران از توابع ساوجبلاغ سبب شده است که بسیاری از همراهان ویلا هفت خواستار خرید ویلا در این روستا باشند.

جاده روستای آران تهراندشت

ذکر این نکته لازم است که روستای آران بین دو شاخه از رودخانه فصلی کردان قرار می‌گیرد. به یاد داشته باشید که تهراندشت در جنوب آزادراه کرج-قزوین قرار گرفته است.

آب و هوای روستای آران چگونه است؟

یکی از نقاط قوت روستای آران، آب‌وهوای مناسب آن است؛ در نتیجه به عنوان یک منطقه ییلاقی عالی شناخته می‌شود. از همین رو؛ روستای آران، محل اقامت مناسبی برای فصول گرم سال همچون تابستان و بهار است.

میانگین دمای سالانه در این منطقه حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد است که نشان از معتدل بودن آن دارد. با توجه به ییلاقی بودن این روستا در پاییز و زمستان، آب‌وهوای نسبتا سردی دارد؛ به همین علت اکثر افراد در بهار و تابستان از ویلای خود استفاده می‌کنند.

با توجه به نزدیکی آران با روستای سعیدآباد، امکان رفت‌وآمد میان این دو روستا بسیار آسان بوده و میانگین بارش سالیانه در این منطقه برابر با ۳۵۰ میلی‌لیتر است؛ از همین رو وجود پوشش گیاهی انبوه باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال گذراندن تعطیلات خود در این منطقه باشند.

با توجه به نکات مهمی که در این مطلب برای شما بیان کردیم، امیدواریم که از آب‌وهوای عالی روستای آران تهراندشت لذت ببرید. ناگفته نماند که این روستا در ارتفای ۱۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و همین ارتفاع نسبتا بالا سبب ایجاد آب‌وهوای خنک در این منطقه شده است.

جاده فرعی روستای آران تهراندشت
مناطق دیدنی آران کجاست؟

روستای آران به دلیل کوهپایه‌ای بودن، جذابیت‌های طبیعی زیادی دارد که همین امر باعث محبوبیت بالای آن شده است. از آنجایی که هنوز بسیاری از افراد نمی‌دانند تهراندشت کجاست؟ از وجود این روستا و جاذبه‌های آن هم غافل هستند.

درخت‌های چنار چند صد ساله، بخش مهمی از طبیعت این روستا را تشکیل می‌دهند. این درختان چنار را می‌توان در سایر روستاهای منطقه تهراندشت مانند روستای نمکلان هم مشاهده کرد.

وجود آب فراوان در روستای آران سبب شده باغات زیادی در آن به وجود بیاید؛ به همین علت شاهد ساخت باغ ویلاهای متعدد در این روستای زیبا هستیم.

امکانات رفاهی روستای آران شامل چه مواردی میشود ؟

بدون شک وجود امکانات رفاهی در یک روستا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خوشبختانه روستای آران تهراندشت از این نظر بسیار عالی عمل کرده و انواع مختلف امکانات را در خود جای داده است.

با توجه به اهمیت بالای این موضوع، بخشی از این امکانات را در ادامه این مطلب از ویلا هفت به صورت لیست شده در اختیار شما قرار می‌دهیم.

• آب، برق و گاز

• باغ‌های میوه

• فروشگاه مواد پروتئینی

• مشاور املاک

• رستوران و فست فود

• کمپینگ گردشگری

• فروشگاه الکتریکی

• عابربانک و پست بانک

• سوپر مارکت و فروشگاه مواد غذایی

همانطور که ملاحظه می‌کنید در روستای آران تهراندشت امکانات رفاهی مناسبی وجود دارد؛ به همین علت درخواست‌ها برای خرید ویلا در تهراندشت افزایش پیدا کرده است.

از طرفی فاصله نزدیک این روستا به شهرهای بزرگ نظیر هشتگرد و کرج، کار شما را برای خرید آسان‌تر خواهد کرد؛ در نتیجه می‌توانید برای مواردی مانند داروخانه از داخل شهر نیاز خود را تامین کرده و سپس به روستا بروید.

در سایر مناطق تهراندشت مانند روستای اسماعیل‌آباد نیز، امکانات خوبی در نظر گرفته شده است تا اهالی روستا در آرامش و رفاه باشند.

مسیرهای دسترسی به روستای آران چگونه است ؟

برای اینکه شما بتوانید وارد روستای آران در تهراندشت بشوید، باید مسیرهای منتهی به آن را بشناسید. فاصله تهران تا روستای آران، ۸۳ کیلومتر است که با توجه به شرایط ترافیک حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد تا به این منطقه برسید.همچنین حدود ۴۰ دقیقه‌ طول می‌کشد تا از شهر کرج به این روستا برسید.

فاصله تهران تا تهراندشت چقدر است؟

لینک نقشه روستای آران تهراندشت

برای رفتن به این روستا باید از طریق آزادراه کرج-قزوین وارد خروجی کردان شوید. سپس باید وارد جاده قدیم قزوین شده و به مسیر خود ادامه دهید. همزمان با حرکت به سمت هشتگرد با مشاهده پمپ بنزین و شرکت فریمکو وارد جاده تهراندشت شوید.

اگر همچنان به مسیر خود ادامه دهید بعد از عبور از روستای سرخاب به آران خواهید رسید. همین راه برای ورود به سایر مناطق تهراندشت مانند روستای تهران ویلا مناسب خواهد بود.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای رسیدن به این روستا، رفتن به خیابان ایران تهراندشت است. چنانچه وارد این خیابان شوید، بعد از سه کیلومتر به دو راهی آران احمدآباد می‌رسید. یکی از این راه‌ها، شما را به روستای آران می‌رساند. همراهان ویلا هفت که قصد خرید ویلا در تهراندشت را دارند می‌توانند به این منطقه رفته و به صورت حضوری شرایط آن را بسنجند.

مزایای خرید ویلا در روستای آران تهراندشت چیست ؟

در حال حاضر خرید ویلای ارزان در تهراندشت برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر شده است. با این حال روستای آران ساوجبلاغ یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید ویلا است.

  • وجود آب‌وهوای عالی و خنک در تابستان باعث محبوبیت این روستا شده است. یکی از ویژگی‌های مثبت این روستا، نزدیکی به شهرهای تهران و کرج است. لازم به ذکر است بیش از ۹۰ درصد مسیر برای رسیدن به روستای آران جاده اسفالت خواهد بود.

 

  • فراوانی آب در این روستا باعث سرسبزی زیاد آن شده است. همچنین در طول اقامت در روستای آران تهراندشت از هوای پاک و سالم برخوردار خواهید شد.

چرا قیمت ویلا در روستای آران از کردان پایین تر است ؟

فراموش نکنید که گران‌ بودن ویلا در روستای کردان باعث شده تا بسیاری از افراد توان خرید ویلا را نداشته باشند. این در حالی است که قیمت ویلا در مناطق تهراندشت نسبت به سایر مکان‌ها مقرون به صرفه‌تر است.

از همین رو شما می‌توانید با بودجه مناسبی در این مناطق، ویلای مورد نظر خود را خریداری کنید. بسیاری از افراد منطقه تهراندشت را بهشت گمشده می‌نامند. بدون شک در آینده، این منطقه شهرت بیشتری پیدا می‌کند؛ به همین علت در حال حاضر فرصت مناسبی برای خرید ویلا در آران تهراندشت خواهد بود.

در نتیجه گزینه‌های متنوعی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد تا بهترین مورد مناسب خود را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که عواملی همچون متراژ عمارت و نوع سازه به‌کار رفته بر روی قیمت ویلا تاثیر زیادی دارند.

البته مشاوران ویلا هفت در تمامی مراحل همراه شما هستند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. آنچه که در این بین بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد امکان خرید ویلای مناسب سلیقه و بوجه شماست.

خوشبختانه با وجود گزینه‌های متنوعی که ما برای شما ارئه دادیم به خوبی می‌توانید بهترین گزینه را برای خرید ویلا خود پیدا کنید. در حال حاضر تمامی امکانات برق، آب و گاز به ویلاها تعلق می‌گیرد که از این نظر هم نیازی به نگرانی نخواهد بود.

سخن پایانی

در انتها،روستای آران یکی از بهترین گزینه ها برای خرید ویلا در منطقه تهراندشت هست که دارای آب و هوای بسیار خوب و امکانات رفاهی مناسب و امنیت بالا که میتواند  یک تجربه خرید خوب را برای شما بجای گذارد.

تیم حرفه‌ای ویلا هفت در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود تا بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود خریداری کنید. چنانچه می‌خواهید جزئیات بیشتری در این مورد ویلاها بدانید حتما با کارشناسان ویلا هفت تماس بگیرید تا مشاوره های تخصصی  لازم را برای شما انجام دهند.

در اینستاگرام

پیج ما را دنبال کنید!

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید!

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

10 پاسخ

  1. بازتاب: cialis online pills
  2. بازتاب: levitra for sale
  3. بازتاب: ivermectin 9mg

دیدگاهتان را بنویسید